Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Tento týden jsme  na naší škole přivítali známou spisovatelku knih pro děti, ale i dospělé –  Petru Braunovou.  Za své knihy získala autorka i několik cen – např. výroční cenu Albatrosu, Zlatou stuhu atd…

Žáčkům druhých tříd představila svou  knihu „Nela Malá, co nechtěla být malá“ a   knihu o desetiletém Tomášovi, který byl mimozemšťany vybrán, aby  jim přiblížil život lidí –  „Neuvěřitelné září“.

S žáky šestých tříd si pak povídala především o knize „3333 km k Jakubovi“, která  vypráví skutečný příběh chlapce ne o moc staršího, než jsou oni sami, který se s otcem, kterého naposledy viděl jako maličký, vydává na cestu na kole do španělského Santiago de Compostela.

Po besedě se někteří žáci  rozhodli, že také napíší svou knihu a stanou se spisovateli.

Držíme jim palce.  🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA