Den Země 2022 – Lepenkové hračkářství

Je už takovou naší „Moravskou“ tradicí připravit si stánek se zadanou ekologickou tématikou. Letos jsme si s dětmi z družiny připravili „Lepenkové hračkářství“.

Postavili jsme lepenku do jiného světla. Přetvořili jsme ji v hračky a zajímavé 3D hry. Představili jsme i několik edukačních předmětů. U našeho stánku tak byly k vidění domečky, dopravní prostředky, truhla, která v sobě skrývala hmatovou aktivitu. Jonáš s Kájou skvěle předváděli kuličkodráhu, labyrint, malou, ale dokonalou autodráhu ovládanou magnetem, magnetický fotbálek, kódovací přístroj, lepenkového koně Pipi Dlouhé Punčochy Alfreda. Náš stánek výrazně zdobily edukační materiály; babočka paví oko, tulipán Ferdinand, 3D model jabloňového květu. Kluci Ondra a Vlastík, ale i Kája se předváděli v lepenkovém brnění s „pravou“ rytířskou helmou. Míša s Valérií obsluhovaly i ponorku, vybavenou „opravdickým“ sonarem, a k vidění byla i loď s kormidlem a kanónem. Šája krásně předváděla naše výrobky školkám a Valérie jí u toho skvěle asistovala. Vybral jsem skvělý tým našich dětí a za to jim patří velké poděkování. Jonášovi ze 7.B, Šarlotce, Valérii a Míše ze 3.A, Káji, Vlastíkovi a Ondrovi ze 4.C. Všem vám velmi děkuji za pomoc a příjemnou atmosféru na našem stanovišti.

Jaroslav Drlík