Discovering the world

V úterý 26. září 2017 se čtyři žáci naší školy zúčastnili soutěže Discovering the World, která proběhla na Střední škole technických oborů v Havířově. Soutěže se zúčastnilo celkem šest týmů – zástupců žáků vybraných základních škol z Havířova a okolí. Nejprve „objevovali“ svět prostřednictvím prezentací  studentů z Íránu, Ruska, Mexika, Bosny a Hercegoviny, Rumunska a  Georgie. Ti se poté stali zahraničními členy jednotlivých týmů a pomáhali jim v soutěži.

Hrané scénky vystřídal kvíz všeobecného přehledu, následovaly definice slov a profil zahraničního stážisty – člena příslušného týmu. Průvodcem soutěžním dopolednem byl Benjamin Helge – rodilý Američan, který na naší škole vyučuje anglickou konverzaci.