Jak jsme budili broučky

Podařilo se nám navázat na naši starou tradici a 5. dubna 2023 jsme úspěšně probudili broučky, které jsme na podzim uspali. Navzdory chladnému počasí, které bylo den poté ještě studenější, jsme se sešli v atriu naší školy. Pro děti prvního stupně byl připraven zábavný program, který i v chladném počasí rozehřál naše srdce. Hlavním cílem bylo zvonkem probudit hlavního Brouka Jardu Drlíka, který rozespale a v pyžamu poradil, jak probudit berušky. Zvonku a úvodní řeči se chopila paní zástupkyně Andrea Hanáková. Čtyři berušky Školního klubu s Adri poté předvedly taneček v choreografii Gabky Kusové a Sofinky Zapalačové. Po přečtení probouzecí básně paní vychovatelky Sylvy Dombrovské již mohl začít soutěžní program.

Děti si zatančily, zacvičily s „duhou“, unikly černým pavoučicím, házely slunečním kotoučem, prošly si pocitový chodník, naučily se poznat opravdové bylinky, opylovaly květ šipkami, pomohly včelkám z květu na květ a předvedly, jak umí namalovat své oblíbené broučky na připravené louce. Byl připraven i stánek s občerstvením, na kterém byly dobroty našich kolegyň asistentek, vychovatelů, školní jídelny a také sponzorské koblížky od firmy Semag.

Děti mohou se soutěžením pokračovat i doma. Na brožurce k broučkům jsou tři soutěžní úkoly. Na první straně děti láká omalovánka pana vychovatele Jardy Drlíka, uprostřed děti čeká poznávačka broučků a mohou se také pokusit doplnit správné rýmy do jarní básně. Potom zbývá doručit své dílko k rukám Jaroslava Drlíka nebo nechat na vrátnici do 1. května. Vítězové získají zajímavé ceny.

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za podporu,  obrovskou pomoc na stanovištích a příjemnou atmosféru, kterou jsme si všichni společně prožili.

S přáním všeho nejlepšího Jaroslav Drlík