Mezinárodní návštěva na ZŠ Moravská

Na začátku měsíce března jsme přivítali 29 žáků a 10 učitelů z partnerských zemí v rámci projektu Erasmus+ (Portugalsko, Wales, Rumunsko a Turecko).

Žáci se zúčastnili workshopu ve škole zaměřených k tématu projektu „Learn it, use it and share it“. V odpoledních hodinách si zahráli turnaj ve hře Kin ball. Do projektu se zapojili také rodiče našich žáků, kteří pro jednotlivé skupinky připravili program – např. návštěva v rodině s ochutnávkou české kuchyně, prohlídka Ostravy aj.

V dalších dnech absolvovali výukové programy ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích a na Landeku.

Poslední den jejich pobytu strávili na Pustevnách a užili si stezku v oblacích.

V nejbližších dnech čeká naše žáky první návštěva Rumunska, školní rok ukončíme druhým výjezdem do Rumunska a do Portugalska.