OSWIETIM pátek 9. 6. 2017

Sraz žáků (konečná autobusu č. 16 Šumbark)         6:40

odjezd z konečné zastávky busu č. 16                          7:00

začátek prohlídky v Oswietimi                                      9:00

konec prohlídky v cca                                                       12:30

návrat ke škole v cca                                                         14:30

 

S sebou:       platný cestovní doklad (pas) nebo občanský průkaz

                        kartičku zdravotní pojišťovny

                        oblečení podle počasí (budeme se pohybovat hodně venku,

                        tak raději i něco proti dešti, autobus to uveze)

 

Do tábora není možné vzít s sebou zavazadlo – batoh větší než formát A4. Žádné zbraně, nože apod. Při vstupu se prochází bezpečnostním rámem jako na letišti a muzejní stráž je velmi důkladná, kdo nesplní bezpečnostní požadavky, nebude vpuštěn. Dále je zakázáno v muzeu jíst (pití si lze vzít do malé bandasky).

Větší batohy s dalším pitím a jídlem si žáci mohou nechat v uzamčeném autobuse, který bude hlídán po celou dobu naší prohlídky. Po 2 hodinách v táboře Oswietim I. se přejíždí busem do tábora Oswietim II – Birkenau (žáci tak mají cca 15 min na občerstvení, svačinu). Po celou dobu nebude možno koupit si nějaké jídlo nebo pití, proto je nutné, aby si žáci vzali vše z domova – tedy jídlo a pití na celý výlet.

Toalety jsou v obou táborech zpoplatněny, stojí 1,5 Zl – což činí 10 Kč. Doporučuji tedy vzít s sebou nějaké zloté na toaletu.

V obou táborech lze bez problémů fotit.