Pan Holba a jeho pes Amy – beseda pro žáky 1. stupně

V pondělí  12.  října  zavítal  do  naší  školy  pan  Ladislav  Holba  se  svým  vodícím  psem  Amy, jehož  služeb  vzhledem  ke  svému  handicapu  využívá.  Amy  je  černá  fenka  labradorka,  která  prošla  speciálním  výcvikem  a  je  schopna  svému  pánovi  pomáhat  zvládat  různé  životní situace. Pan  Holba  poutavým  způsobem  vyprávěl  dětem  o  životě  s Amy  a  s  trpělivostí  odpovídal  na  jejich  otázky. Vysvětlil, jak  se  mají  lidé  k postiženým  osobám  chovat,  popsal  význam  černobílé  hole  nebo  vyprávěl  o   funkci  vysílačky  pro  orientaci  v terénu. Beseda  byla  zajímavá,  přínosná  a  všem  se  líbila. Naše  poděkování  patří  panu  Holbovi  a  jeho  pejskovi  Amy.

12166464_1114030391959664_586315633_n