Pevnost Moravská 2018

Letošní ročník soutěže Pevnost Moravská zahájil školní šaman netradičně. Obejmutím Zeměkoule. Tím začalo naše dobrodružství. Celkem 80 dětí z osmi škol se vydalo 4. dubna na cestu kolem světa. Prstem, rozumem a také trošku srdcem. Důležitá byla týmová spolupráce, kterou si děti zkusily na stanovišti Expedice. Jednotlivé týmy obdržely deníky, podle kterých cestovaly po jednotlivých kontinentech. Děti dobyly Jižní Pól po stopách R. Amundsena a kpt. R. F. Scotta, zažily plavbu horkovzdušným balónem nad Afrikou a uskutečnily třetí cestu Emila Holuba. Cestovaly Asií ve šlépějích Marka Póla a překládaly japonské znaky do citátů. Navštívily zemi protinožců a zachránily malého klokana. V Jižní Americe pluly po tajemné Amazonce, luštily knižní šifru, v Severní Americe si zahrály na indiány, posbíraly evropské suvenýry a poznaly runové písmo. Namísto bodů se rozdávaly bankovky nazvané Jardouny. Každý byl tento den dobrodruhem.

A kdo vyhrál? Podle výrazů tváří a nadšení vyhráli všichni. Nicméně 1. místo si odneslo Gymnázium Komenského, 2. místo ZŠ Albrechtice a 3. místo ZŠ Gorkého.

Rád bych poděkoval svým kolegům za podporu a skvělou pomoc na všech stanovištích. Bc. Jaroslav Drlík

Fotogalerie