Pohár skřítka Dopraváka

25. dubna se na naší škole konal již jedenáctý ročník tradiční dopravní soutěže „O pohár skřítka Dopraváka“. Do boje o medaile se zapojilo 8 havířovských škol, celkem 60 mladých cyklistů. Své síly si porovnávali ve dvou částech – praktické a teoretické. Teoretická byla složena z testů pravidel silničního provozu a dopravních značek na PC a řešení křižovatek na interaktivní tabuli. V praktické části při jízdě v terénu plnili závodníci úkoly, mezi které patřilo i poskytnutí první pomoci při nehodě, řešení křížovek a zvládnutí překážek. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Z mladších závodníků si první místo odnesla ZŠ Gorkého, 2. místo ZŠ Moravská (Viktorie Trávníková 6. C, Michaela Černá, Daniel Fussek a Vítek Mihajlo 4. B), 3. místo patřilo ZŠ gen. Svobody. Absolutním vítězem se stala žákyně ZŠ Gorkého Karolína Dian.

Starší žáci ZŠ Moravská obhájili prvenství z minulého roku (Lucie Kyšková, Kateřina Bílská, Štěpán Antl 8. B a Matěj Urbaník 6. C). 2. místo vybojovala ZŠ Mládežnická a 3. pohár si odnesla ZŠ Gorkého. Absolutním vítězem starší kategorie se stal žák naší školy Matěj Urbaník. Všem vítězům blahopřeme.