Pomáháme s projektem Čtení pomáhá

Letos se žáci 2. stupně v rámci výuky jazyka českého  zapojí  do projektu Čtení pomáhá.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu  na adrese: www.ctenipomaha.cz  kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Deváťáci  v souvislosti s učivem o 2. světové válce měli za úkol přečíst knihu Deník Anne Frankové, díky které již na konto  vybraných charit připsali kolem tisíce korun. Další četba je ještě čeká, stejně jako ostatní žáky na 2. stupni.

Zapojit se můžete klidně i Vy! Na stránce http://www.ctenipomaha.cz/  najdete veškeré potřebné informace.

Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro Vás i pro ty, kterým pomůžete.

Mgr. Hamtáková