Slunečný „Pohár skřítka Dopraváka“

Tradiční již 10. ročník dopravní soutěže „Pohár skřítka Dopraváka“ se konal na naší škole 21. dubna 2016. Počasí jako na objednávku přálo šedesáti žákům z osmi havířovských škol při zdolávání praktické části, kdy mladí cyklisté při jízdě v terénu poskytovali první pomoc, poznávali dopravní značky, řešili dopravní situace a své dovednosti zkoušeli také na překážkách. Po absolvování této části si účastníci prověřili své znalosti v dopravních testech na PC a  při řešení křižovatek na interaktivní tabuli.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V mladší kategorii si prvenství odnesla  naše škola (Matěj Urbaník, Daniel Janota, Jasmina Michálková, Viktorie Trávníková – 5.vA) , 2. místo patřilo ZŠ Gorkého a pohár 3. místa si odváželi žáci ZŠ gen. Svobody. Ve starší kategorii titul získali opět žáci naší školy (Lucie Kyšková, Kateřina Bílská, Daniel Červený,vŠtěpán Antl – 7. B) , 2. příčku převzala  ZŠ Školní  a pohár za 3. místo putoval  na ZŠ Gorkého. Absolutní vítězství v jednotlivcích získala naše cyklistka Jasmina Michálková a ve starší kategorii žák ZŠ Mládežnická Jakub Zbránek. Věříme, že cyklisté odjeli s pěknými zážitky, a poděkování patří také všem učitelům zúčastněných škol za přípravu na tuto soutěž.