Soutěž v ZOO Ostrava

V pátek 15. 11. 2019 jsme se s vybranými  žáky 7. B a 8. A zúčastnili soutěže mladých zoologů, kterou pořádá Zoologická zahrada Ostrava spolu s Kruhem přátel zoo už více než 40 let.

Tématem letošního ročníku byli dravci, orli a sokoli. Po příchodu do zoo jsme si prošli expozice ptáků a pročetli si informační cedule. Dále jsme samozřejmě nemohli minout výběh domácích zvířat – především koz. Ale zaujal nás také lev, levhart a hroch, užívající si koupel.

Samotná soutěž byla poměrně obtížná, byla tam mnoho speciálních pojmů, latinských názvů a popisů obrázků. Mladší družstvo získalo 14 bodů, starší 16.

Po soutěži jsme ještě měli čas, a tak jsme viděli také žirafy, šimpanze, zebry a krmení dravců.

Další kolo se koná na jaře a tématem tentokrát budou Lesy ČR a žáci v něm jistě zúročí získané zkušenosti a budou se snažit postoupit do finále.

Fotogalerie…

Ivana Zbořilová