Na naši školu zavítal vnuk Járy Cimrmana

Dnes 24. 6. se žáci devátých tříd zúčastnili besedy o našem českém géniovi Járovi Cimrmanovi. Beseda letos měla i zajímavého hosta, pravnuka JC, pana Tomáše Šmorance (p. Tomáš Mendl). Žáci se formou interaktivní přednášky zapojili přímo do besedy a vyzkoušeli si tak, jaké to je být v kůži herců divadla Járy Cimrmana. Stali se tak experty na Cimrmana coby pedagoga, herce, kriminalistu a kriminálníka, cestovatele, dobyvatele Severního pólu, vynálezce, básníka.  Skvěle si se svými rolemi poradili. Také je čekalo několik scének, do kterých se bez jakékoliv přípravy a s nadšením pustili. Kráčeli po severní točně a dokazovali fyzikální zákony.

Soudě podle fotografií, se na tvářích žáků rozsvítily úsměvy, což je pro nás cimrmanology a pedagogy vždy velký úspěch a potěšení. Děkuji všem zúčastněným, hlavně mé rodině, za velkou podporu a pomoc s přípravou besedy.  A všem žákům devátého ročníku přeji v životě mnoho úspěchů, třeba motivovaných právě Járou Cimrmanem.  Jaroslav Drlík