V týdnu od 4. – 8. března uspořádal školní parlament akci nazvanou Barevný týden

Každý den byla daná barva a žáci byli oblečeni nebo měli nějaký doplněk v této barvě. Členové školního parlamentu poté hodnotili třídy a rozdávali body.

V pondělí jsme začali černou, což je barva, která symbolizuje smutek a tmu. Tento den neměli především žáci druhého stupně problém s tím co na sebe.

V úterý byla na řadě modrá, která symbolizuje moudrost, inteligenci, modrá uklidňuje srdeční puls, snižuje rytmus dýchání a povzbuzuje k duševní práci.

Středeční zelená je to barva jistoty, spokojenosti a rovnováhy, uklidňuje a uvolňuje. Je znakem rovnováhy. Říká se jí také barva zdraví.

Fialová ve čtvrtek dala žákům hodně zabrat. Někteří si přinesli alespoň plyšáky nebo doplňky ve fialové. Je to barva melancholická, symbolizuje pokoru, působí tajemně.

Následný pátek ve znamení bílé už byla brnkačka. Skoro všechny třídy získaly maximum bodů. Je to barva spojená s představou nevinnosti a čistoty, absolutní svobody, nových začátků. Symbolizuje jas, nevinnost, čistotu, a také nový začátek.

V hodnocení to nakonec dopadlo takto:

První stupeň:

1. místo 4.B        277 bodů
  2. místo 1.B        276 bodů
  3. místo 2.A       268 bodů

Druhý stupeň

1. místo 6.A        269 bodů
  2. místo 6.C        242 bodů
  3. místo 8.A        217 bodů

Vítězům gratulujeme a věříme, že se zapojíte i do dalších akcí školního parlamentu.

Pondělí – černá

Úterý – modrá