Zdravotnický kroužek navštívil stanici rychlé záchranné služby v Havířově

V pondělí 22. 2. jsme se žáky zdravotnického kroužku navštívili stanici rychlé záchranné služby v Havířově. Počasí nám přálo, a tak jsme si kromě zázemí celé stanice mohli venku důkladně prohlédnout i vybavení sanitky.

Pan záchranář, který exkurzi vedl, dětem nejdříve popsal veškerou práci a povinnosti, které záchranáři ve službě musí zvládnout. Poté nám ukázal vnitřní vybavení sanitky. Nechyběly ani názorné ukázky – monitor, který kontroluje pacientův dech, tep, okysličení krve, vakuová dlaha, defibrilátor, intubační set, krční límec…

Děti si vyzkoušely manipulaci se zraněným a jeho přenos na plachtě, na vyprošťovacích nosítkách, prošly si interiér sanitky.

Popovídali jsme si o tom, kdy se volá sanitka, jak by měl takový telefonát vypadat, jak funguje integrovaný záchranný systém. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o práci záchranářů a na závěr jsme se společně vyfotili u sanitky.

Tímto bychom chtěli moc poděkovat panu záchranáři, který se nás ujal, dětem věnoval svůj čas a ochotně odpovídal na všechny dotazy.

2016-02-22 15.04.44

2016-02-22 14.36.12