Projekty Erasmus+

V tomto školním roce získala naše škola celkem 3 granty z Evropské unie, díky nimž mohou žáci společně s učiteli cestovat po Evropě, poznávat cizí země, školní prostředí a navazovat nové kontakty s vrstevníky. Jedná se o mezinárodní projekty Erasmus +. Veškeré výjezdy a aktivity budou probíhat v následujících dvou školních rocích 2019/2020 a 2020/2021 a celkem se jich bude účastnit bezmála 80 žáků naší školy.

Projekt Nest –Games and body language pro 1. stupeň je zaměřený na sportovní hry a rozvoj motoriky. Partnery jsou školy z Rumunska, Itálie, Turecka a Polska.

Projekt Gamemeetz  – Logical and intelectual games pro 2. stupeň je zaměřený na deskové a logické hry. Jeho cílem je seznámit žáky s tradičními a moderními hrami, rozvíjet logické myšlení, komunikaci a spolupráci. Partnery jsou školy z Itálie, Turecka a Polska.

Plán výjezdů a návštěv projektu Gamemeetz ve školním roce 2019/2020:

Polsko (Leczna)16. – 20. března 2020

Itálie (Řím) 20. – 24. dubna 2020

Projekt Water a good common to preserve pro 2. stupeň je zaměřený na problematiku vody, jejího nedostatku, znečištění a tání ledovců v důsledku globálního oteplování. Žáci se podívají do francouzských Alp a navštíví ledovec, v Holandsku se seznámí s technologií Poldery, díky nimž dnes existuje Amsterdam a ve Španělsku poznají, jak lidé bojují s nedostatkem vody. V každé z těchto zemí budou muset o těchto problémech diskutovat v anglickém jazyce a také představit naši školu a seznámit ostatní s životem a globálními problémy, které se týkají České republiky.

Plán výjezdů a návstěv projektu Water a good common to preserve ve školním roce 2019/2020:

Holandsko (Haarlem, Amsterdam) 9. – 13. února  2020

Francie (Lyon, Chamonix) 25. – 29. května 2020

O pobytech a aktivitách žáků v cizích zemích budou rodiče informováni na webových stránkách naší školy.